3 letoviska Krasnaya Polyana

3 letoviska Krasnaya Polyana
3 letoviska Krasnaya Polyana

Za 8 hodin získáte ucelený obraz o historii olympijských her v roce 2014 a jejích zařízeních, dozvíte se o osudu regionu a necháte se inspirovat nepopsatelnými horskými panoramaty. Program zahrnuje letoviska Krasnaya Polyana, Rosa Khutor a Gazprom, možnost jezdit lanovkou a olympijský park na pobřeží.

3 letoviska Krasnaya Polyana
3 letoviska Krasnaya Polyana

Příroda a lahůdky Krasnaya Polyana
Na cestě do tří slavných letovisek vám náš průvodce poví o historii vesnice Krasnaya Polyana, jejíž olympiáda navždy změnila život. Po cestě bude několik zastávek:

 • V soutěskovém kaňonu Akhshtyr, kde vás vyfotografují u „lodních“ skal a uvidíte visutý most „Skypark“ ve výšce 207 metrů;
 • Na vyhlídkové plošině s nádherným výhledem na rokli Akhtsu;
 • U pramene narzanů Chvizhepse, na místě zvaném Medvědí koutek;
 • V horské kavárně, kde budete zacházet s voňavým medem Krasnaya Polyana a hřejivými nápoji, a také vám řekne, jak si vybrat pravý med, jak ho správně skladovat a jaké druhy medu jsou k dispozici. Zde se můžete najíst: v nabídce jsou pokrmy národní kavkazské kuchyně.

  letovisko Krasnaya Polyana
  letovisko Krasnaya Polyana

Objekty a historie olympijských her v roce 2014
Dozvíte se o konstrukci a vlastnostech tří největších středisek ve Velkém Soči. V každém budete mít dostatek volného času na procházky. Existují tedy:

 • Krasnaya Polyana (dříve Gorki Gorod) na úpatí hlavního kavkazského hřebene. Tento resort je známý svou architektonickou propracovaností.
 • „Rosa Khutor“ je celý rekreační komplex, po kterém budete mít pocit, že jste v evropském městě.
 • Gazprom je nejstarší letovisko v Krasnaya Polyana, které vítá nejen sportovce a milovníky hor, ale také obchodní akce po celý rok.

  letovisko Krasnaya Polyana
  letovisko Krasnaya Polyana

Chcete-li si naplno užít idylickou krajinu, důrazně doporučujeme vyjet lanovkou na jeden ze dvou vrcholů. První možností je vrchol Rosa s výškou 2320 metrů: po cestě bude viditelná olympijská vesnice a hora Fisht. Druhou možností je lanovka do komplexu trampolín „Russkiye Gorki“, kde se konaly závody v alpském lyžování.

letovisko Krasnaya Polyana
letovisko Krasnaya Polyana

Na konci prohlídky se vydáte do „srdce“ olympijského Soči – pobřežního klastru. Obdivujte osvětlení sportovních zařízení a dozvíte se o jejich účelu. Poté můžete zůstat u pořadu Zpívající fontány, nebo vás vezmeme zpět do vašeho hotelu.