Nový dokument představuje Scientologickou církev Kansas City: Vítaný partner v srdci Ameriky

Kansas City není jen místo, je to stav mysli.

Přátelé mnoha vyznání z celého města se minulý týden sešli v centru Scientologické církve v Kansas City na speciální oslavě  Světového týdne mezináboženské harmonie , který OSN každoročně vyhlašuje na podporu harmonie mezi všemi lidmi bez ohledu na vyznání. Součástí akce bylo promítání nového dokumentu Operation: Udělej s tím něco ,  který představuje část o kostele v Kansas City v době, kdy byla spolupráce a pomoc pro obyvatele města životně důležitá.

Během několika měsíců od slavnostního otevření nové Scientologické církve v Kansas City v listopadu 2019 zasáhla město pandemie COVID-19. A tvrdě to narazilo.

Stejně jako v mnoha jiných komunitách příkazy k pobytu doma uzavírají celá průmyslová odvětví. Asi 68 000 Kansas Citians muselo požádat o nezaměstnanost. Mnoho z nich tak nemělo možnost uživit své rodiny: Potřeba potravinové pomoci vzrostla o 40 procent.

Církev organizovala týdenní potravinovou jízdu na svém parkovišti v centru Kansas City, aby pomohla vyrovnat se s rostoucím nedostatkem potravin v celém městě
Církev organizovala týdenní potravinovou jízdu na svém parkovišti v centru Kansas City, aby pomohla vyrovnat se s rostoucím nedostatkem potravin v celém městě

Církev okamžitě shromáždila své dobrovolné ministry, kteří se spojili s místními komunitními skupinami, církvemi a neziskovými organizacemi, aby pomohli na cestách za jídlem po městě.

Začali v Justice and Dignity Center, které se nachází v jedné z nejhustěji osídlených čtvrtí města. Počet lidí, kteří stáli ve frontách na týdenní distribuci jídla, se pětkrát znásobil a potřebovali pomoc. Scientologičtí dobrovolní ministři zorganizovali linky a pomohli urychlit dodávku jídla, což umožnilo centru poskytnout jídlo pro téměř 500 rodin za něco málo přes hodinu. Nebyla to ale jen jednorázová aktivita. Dobrovolní ministři se znovu a znovu vraceli na 36 týdenních potravinových jízd a přinášeli pomoc 21 000 rodinám.

Tento vzorec byl stejný na East 18th Street food drive, zřízeném přímo na parkovišti Scientologické církve, aby poskytoval jídlo z největší potravinové banky ve městě, kde dobrovolní ministři a jejich partneři distribuovali 30 000 liber zboží.

Dobrovolní ministři také po měsíce spolupracovali s dalšími místními církvemi a dodali více než 87 000 rodinám téměř 150 000 krabic, což odpovídá přibližně 3 milionům liber jídla.

„Jsou velmi štědří,“ říká prezident Centra spravedlnosti a důstojnosti. „A na Scientologické církvi je jedna věc.“ Když řeknou, že tam budou, tak tam budou. Dělají to, co je třeba udělat. Není co si stěžovat. Můžeme se na ně spolehnout.“

Zakladatel neziskové organizace zabývající se intervencí gangů hovoří o energii a nasazení těchto dobrovolníků jako o inspiraci pro ostatní. A prezident Hispánské obchodní komory popisuje Scientologickou církev jako „kotvu centra Kansas City, kde bylo potřeba hodně pomoci“.

Scientologické církve po celém světě promítaly nový dokument  Operace: Udělej s tím něco  na oslavách Světového týdne mezináboženské harmonie. Film představuje živoucí ukázku motta scientologického dobrovolného ministra, že bez ohledu na okolnosti se s tím  něco dělat.

V polovině 70. let, když si zakladatel scientologie L. Ron Hubbard všiml prudkého poklesu hodnot a současného nárůstu kriminality, korupce, zneužívání drog a dalších naléhavých společenských problémů, vyvinul program Volunteer Ministers, který má vštípit účel, pravdu a duchovní hodnoty. ve společnosti. Zjistěte více o Dobrovolných ministrech a dalších programech pro humanitární a sociální zlepšení podporovaných Scientologickou církví. Projděte si veřejné informační centrum kterékoli ideální scientologické církve, které je otevřeno denně po celý rok. Najděte svou nejbližší scientologickou církev prostřednictvím globálního vyhledávače Scientologie .

Watch Operation: Do Something About It , dostupné v 17 jazycích na Scientology Network, vysílané na DIRECTV Channel 320, DIRECTV STREAM, AT&T U-verse a streamované na Scientology.tv , v mobilních aplikacích a přes Roku, Amazon Fire a Apple TV platformy.

Scientologická církev Kansas City je ideální scientologická organizace zasvěcená 2. listopadu 2019 scientologickým církevním vůdcem panem Davidem Miscavigem . Církev nadále intenzivně spolupracuje s jinými náboženstvími, neziskovými organizacemi a úředníky na programech, které mají pozvednout a prospět komunitě.