Různé náboženské komunity se spojily na večeři Iftar v Scientologické církvi

Minulou středu se zástupci různých náboženských skupin a komunit sešli na večeři Iftar v Scientologických církvích pro Evropu.
Minulou středu se zástupci různých náboženských skupin a komunit sešli na večeři Iftar v Scientologické církvi pro Evropu.

BRUSEL, BELGIE, 2. dubna 2023
– Minulou středu se zástupci různých náboženských skupin a komunit sešli na večeři Iftar v prostorách Scientologických církví pro Evropu.

Iniciativy se chopil Lotfi Amine Hachemi, novinář a člen súfijského náboženského společenství, který měl nápad sblížit lidi kvůli Mezinárodnímu dni soužití v míru, který se každoročně slaví 16. května a který podporuje Spojené národy.

Zástupci různých muslimských komunit a také zástupce Religions for Peace a hinduistické komunity z Oudenaarde (Belgie) a Scientologické komunity. Tradiční domácí večeři při této příležitosti servírovala rodina a tým Hachemi a hosté se podělili o své nápady, jak spolu žít v míru.

Po večeři se v kapli Scientologické církve pro Evropu konala panelová diskuse a panelu se zúčastnilo několik hostů.

Jménem církve Myriam Zonnekeyn, mluvčí Scientologické církve v Belgii, přivítala hosty a představila sociální program Betterment, který se nazývá Cesta ke štěstí. Kampaň se skládá z malé brožury napsané L.  Ronem Hubbardem , zakladatelem Církve, která inspiruje lidi k lepšímu a šťastnějšímu životu. Jedna z kapitol se týká respektu k náboženství druhých. Na úvod panelové diskuse bylo hostům promítnuto video na toto téma.

Eric Roux, viceprezident Evropské kanceláře Scientologické církve pro veřejné záležitosti a lidská práva, vyzval zástupce z jiných komunit, aby pozvali lidi z jiných náboženství, aby sdíleli své tradice, a naučili se tak navzájem lépe poznávat. Vyhlásil také Mezinárodní den soužití v míru a hovořil o akci, která se bude konat v Scientologické církvi 12. května.

Několik hostů hovořilo o tom, jak se snaží přispět k harmoničtějšímu společnému soužití. Amina Benzari z Koekl’Aide řekla: „Kampaň za lidská práva a kampaň proti drogové prevenci, stejně jako mezináboženský dialog scientologů, otevírají dveře k lepšímu porozumění a společnému životu v míru“.

Murielle Gemis, prezidentka Mládež pro lidská práva Belgie, řekla: „Cesta ke štěstí je kniha, kterou jsem použil s mladými lidmi z různých kulturních komunit a přispívá k lepší harmonii ve třídě a zároveň vytváří méně a méně diskriminace“.

Swami Bhairavananda z hinduistické komunity řekl: „Byl jsem opravdu šťastný, že jsem byl pozván na tento Iftar. Scientologickou církev znám již dlouho a mezináboženský dialog je pro nás velmi důležitý.“


Scientologický církevní vůdce pan  David Miscavige  zasvětil Scientologickou církev v Los Angeles v roce 2010. Tato církev je uvedena v epizodě Inside Scientology na Scientology Network, která je k dispozici na DIRECTV Channel 320, DIRECTV STREAM a AT&T U-verse. Lze jej také streamovat na Scientology.tv, v mobilních aplikacích a prostřednictvím platforem Roku, Amazon Fire a Apple TV.

Scientologické náboženství bylo založeno spisovatelem a filozofem L. Ronem Hubbardem. První scientologická církev byla založena v Los Angeles v roce 1954 a náboženství se rozšířilo na více než 11 000 církví, misií a přidružených skupin s miliony členů ve 167 zemích.