Okamura: Odmítám povinné očkování, očkování pod nátlakem a diskriminaci neočkovaných

Tomio Okamura - SPD - Hnutí SPD odmítá, aby očkování bylo povinné, a to ještě pod hrozbou pokut
Tomio Okamura – SPD – Hnutí SPD odmítá, aby očkování bylo povinné, a to ještě pod hrozbou pokut

Poslanci SPD jsou proti návrhu, že by se mělo zavést povinné očkování proti onemocnění Covid-19 pro vybrané skupiny. Jenže jejich návrh ostatní poslanci zamítli. „Je naprostý nesmysl nutit plošně k očkování zdravé, odolné lidi, kteří by měli mít svobodu rozhodování, zda se naočkují, nebo se s virem poperou a získají přirozenou imunitu, přičemž miliony z nich se s virem už potkali a tu imunitu mají. Statistiky to jasně ukazují, že tito lidé nemocnice nezatěžují,“ hovořil ve Sněmovně Okamura.

podepište petici

O povinném očkování, nouzovém stavu, platnosti covidových očkovacích certifikátů a tlaku na přijetí eura v ČR – můj rozhovor pro Parlamentní listy:
1) Vyhláška o povinném očkováním osob ve věku nad 60 let a vybraných profesních skupin, tedy policistů, hasičů, vojáků, mediků a dalších, kterou vydal ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO), má vejít v platnost od března 2022. Co Vy na to?
Hnutí SPD odmítá, aby očkování bylo povinné, a to ještě pod hrozbou pokut a sankcí ve výši 10 tisíc korun, pokud někdo z uvedených skupin zaměstnanců očkování odmítne. Pro očkování lidí nad 60 let s touto vyhláškou nesouhlasí ani Česká vakcinologická společnost. Vrcholem absurdity je potom povinné očkování dobrovolných hasičů. Minimálně 20 procent našich občanů se odmítá očkovat proti onemocnění covid-19 stále ještě experimentální vakcínou, která je stále ve stádiu klinických studií, a to je potřeba respektovat. Hnutí SPD chce uvedenou vyhlášku zrušit, protože ji považujeme za diskriminační, a chceme podat žalobu na její neplatnost.
V této souvislosti se musím zmínit o hlasování ve Sněmovně minulý týden, kdy se na návrh SPD hlasovalo o tom, aby vláda nezaváděla toto povinné očkování. A poslanci za nově vznikající vládní pětikoalici (ODS, STAN, TOP09, KDU-ČSL, Piráti) se při hlasování zdrželi a tím podpořili zavedení povinného očkování.
Připomínám, že většina Čechů nesouhlasí s povinným očkováním a jsou drtivě proti zavření vánočních trhů. Na otázku, zda by mělo být v České republice schváleno povinné očkování proti nemoci covid-19, odpověděla v průzkumu agentury SANEP nadpoloviční většina dotázaných nesouhlasně, konkrétně 58,5 procenta lidí. Naopak pro zavedení této povinnosti se vyslovilo 35,7 procenta respondentů. Zbylých 5,8 procenta ve věci stále nemá jasno. 71 procent se vyslovilo proti zavření vánočních trhů. Také upozorňuji, že proti povinnému očkování jsme iniciovali petici. Informace o ní jsou zde: https://www.spd.cz/…/Petice-proti-povinn%C3%A9mu-covid…
2) Proti zrušení nouzového stavu, které minulý týden navrhlo hnutí SPD, hlasovali i poslanci koalice SPOLU a Pirátů a STAN…
Je to tak. Na návrh SPD se ve Sněmovně hlasovalo o zrušení nouzového stavu, protože opatření lze realizovat podle zákona o ochraně veřejného zdraví a krizového zákona, bez nouzového stavu. A poslanci za nově vznikající vládní pětikoalici se při hlasování opět alibisticky zdrželi a tím společně s poslanci hnutí ANO podpořili zavření vánočních trhů. Krátce řečeno, kdyby se poslanci pětikoalice nezdrželi, tak nejsou zavřené vánoční trhy a ani by nebylo povinné očkování. Jelikož SPD má pouze 20 poslanců, tak potřebujeme v těchto konkrétních věcech hlasy pětikoalice, abychom naše návrhy prosadili.
Vidíme, že Demoblok se chová stejně jako Babišova vláda. Přitom před volbami tvrdili, že chaotická vládní opatření a omezování života zruší a nechají lidi normálně žít. Je evidentní, že ani stará, ani nová vláda neumí řídit zemi v době krize jinak než vyhlášením nouzového stavu. Vláda v minulosti zneužila nouzový stav pro plošná opatření a lockdowny, které podle našeho názoru nevedou k cíli. Nesouhlasíme také se zákazem vánočních trhů.
3) Platnost covidových očkovacích certifikátů se od roku 2022 zkrátí na 9 měsíců a lidem bez posilující dávky nebude certifikát platit, prohlásil minulý týden ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Po tři čtvrtě roce tak přestane být právní rozdíl mezi neočkovanými a očkovanými dvěma dávkami, protože oba budou úředně neočkovaní…
Je to další nátlak na občany ze strany Babišovy vlády, aby se nechali očkovat. Hnutí SPD prosazuje konzistentní stanovisko – kdo se chce nechat naočkovat, ať se nechá očkovat, kdo ne, tak ne. Covid očkování má být svobodná volba, jelikož se stále jedná o experimentální vakcíny, které nemají dosud ukončené třetí fáze klinických studií a za možné nežádoucí účinky farmaceutické firmy neručí.
4) Česká národní banka vydala analýzu, v níž zhodnocuje klady a zápory přijetí eura. Vy jste proti euru dlouhodobě. Proč?
Češi, Maďaři a Poláci, kteří nemají euro, bohatnou rychleji než Slováci a jiné národy, které euro mají. Potvrzuje se to, co říkáme již dlouho – že přijetí eura je pro nás nevýhodné. Přitom strany nové vládní koalice demobloku (ODS, TOP 09, KDU-ČSL, Piráti, STAN) přijetí eura podporují. Čistý průměrný disponibilní příjem, které představuje příjmy jednotlivce očištěné o daně a další odvody, stoupl v Česku za posledních deset let o 29,8 procenta. To je výrazně nad průměrem zemí eurozóny, kde vzrostl o 16,1 procenta, vyplývá z analýzy společnosti Cyrrus, kterou citovala ČTK.
Mnohem více než Češi si však přilepšili obyvatelé Polska, kterým za poslední dekádu vzrostl čistý disponibilní příjem o téměř 60 procent, řekla analytička Cyrrusu Anna Píchová. Podobně rychlé tempo zaznamenali také Maďaři. Naopak na Slovensku byl růst čistého disponibilního příjmu dokonce pod průměrem eurozóny a dosáhl jen 10,3 procenta, což odpovídá tempu růstu o jedno procento ročně.
Přijetí eura má několik zásadních nevýhod. Eurozóna není optimální měnová zóna, jednotlivé ekonomiky jsou příliš odlišné na to, aby mohla fungovat jedna měna. Co vyhovuje Němcům, nevyhovuje Řekům. Pro Řeky je například euro příliš silnou měnou. Dříve prostě při svých problémech devalvovali. Teď se musí zadlužovat a vše se u nich velmi zdražuje. Jsou v pasti.
Úrokové sazby a měnový kurs jsou významné nástroje, jak reagovat na ekonomické výkyvy. V přijetí eura by také naše národní banka ztratila významné pravomoci v dohledu nad bankami. Podstatné též je, že přijetím eura bychom museli ručit za krachující státy eurozóny. Odmítám platit dluhy za Řeky, Španěly, Italy a dnes i Francouze! Proto se musíme jasně postavit proti přijetí eura a nesmíme ho přijmout NIKDY! Jinak ztrátou vlastní měny ztratíme jeden z posledních významných nástrojů, jak rozhodovat o své ekonomice a o své zemi…