Vladimír Štěpán | Lidé mají právo si zatopit

Ing. Vladimír Štěpán, energetický expert, s více jak třicetiletou praxí v oblasti plynárenství a teplárenství, odkrývá klíčová fakta ohledně současného stavu energetické krize a toho, co nás k ní přivedlo.

Posluchačům velmi srozumitelně vysvětluje, proč ceny za energie tak raketově rostou, co je příčinou a přináší poměrně jednoduchá řešení, která vychází právě z jeho dlouholetých zkušeností v daném oboru. Mimo to, jako vystudovaný ekonom, bývalý poradce nadnárodních evropských energetických společností v mezinárodních projektech, navíc se zájmem o životní prostředí, dokáže vidět věci s nadhledem, v souvislostech, což je pro daný problém stěžejní, neboť právě energetika zasahuje všechny oblasti našeho života a problémy v ní, nás ovlivní na všech úrovních.

Poukazuje také na důležitost interdisciplinární spolupráce odborníků, vědců, ale také jednotlivých států při řešení takových krizí. Velmi mírnou a příjemnou formou lidem sděluje, že prioritou je hodnota života, nikoliv peníze a zisk. Lidé mají právo na to si zatopit a mít na to.

Oficiální stránka mezinárodního projektu „Tvořivá společnost“:
https://creativesociety.com/cs

Mezinárodní fórum „Globální krize. Jsme lidé. Chceme žít.“: