Joy Gendusa je občankou města Clearwater na Floridě v USA

Joy Gendusa je občankou města Clearwater na Floridě v USA
Joy Gendusa je občankou města Clearwater na Floridě v USA

„Proč jsem přišel do Clearwateru? No, následovala jsem sem svého muže. Ten muž byl můj omyl, ale Clearwater byl správný krok!“ říká Joy Gendusa se smíchem.

Deset let po přestěhování do města Clearwater na Floridě založila Gendusa společnost PostcardMania, nyní podnik v hodnotě 58 milionů dolarů zaměstnávající 268 lidí.

V roce 1998 měla Gendusa malou společnost zabývající se grafickým designem. Poté, co se dostala do problémů s vlastní propagací, rozhodla se založit vlastní společnost na výrobu pohlednic a okamžitě si vybrala jméno PostcardMania. „Vystrčil jsem hlavu z kanceláře, abych řekl dobrou zprávu svému tehdy malému týmu pěti lidí.“ Moje oznámení se setkalo s prázdnými pohledy, ale jméno zůstalo. O dvacet let později a více než 50 milionů dolarů v ročních tržbách se to ukázalo jako docela dobrý nápad!“

Někteří považují za překvapivé, že pohlednice by v dnešní digitální době byly stále životaschopným reklamním nástrojem, ale Gendusa zdůrazňuje, že má mnoho výhod. E-mailové schránky jsou zaplaveny upozorněními a spamem a mnoho lidí nyní používá software na blokování reklam, ale „skutečné“ poštovní schránky lidí jsou méně plné než dříve. To vedlo k tomu, že mnoho digitálních společností – od Googlu až po dolů – se obrátilo na direct mail marketing, aby získalo pozornost lidí.

Gendusa a její tým se zaměřením na malé podniky odškrtli ve svém oboru spoustu „prvenství“, z nichž většina je nyní „průmyslovým standardem“. Gendusa i PostcardMania se objevily v médiích od odborných publikací po časopis Entrepreneur a články v Huffington Post. Paní Gendusa je součástí Forbes‘ Agency Council, organizace pouze pro pozvání pro úspěšné manažery, a napsala články pro webové stránky časopisu. Ale její největší úspěchy byly vytvoření společnosti, pro kterou lidé chtějí i nadále pracovat, a vytváření pracovních míst v místní komunitě.

Gendusa se také snaží vrátit, kdy a kde může. „Byl to svým způsobem přirozený vývoj. Jakmile jsem přestal věnovat pozornost sobě nebo svým vlastním potřebám, přirozeně jsem chtěl, aby se lidem kolem mě dařilo dobře, a odtud se vyvinula komunita.“ Gendusa povzbuzuje zaměstnance PostcardMania, aby dobrovolně věnovali svůj čas místním charitativním organizacím podle vlastního výběru. Své pohlednice také pravidelně věnují neziskovým organizacím.

Kromě svého prosperujícího podnikání a filantropické práce je Gendusa více než 15 let šťastně vdaná, má děti a vnoučata a nemůže být šťastnější.

Gendusa vrací své myšlenky zpět do Clearwateru a říká: „Komunita je věc, kterou mám na Clearwateru nejraději. je to doma. A co tvoří komunitu? Lidé.“