Tisíce nelegálních migrantů chtějí proniknout do Maďarska

György Bakondi hovořil v programu Pesti TV o skutečnosti, že pouze v letošním roce bylo v jižní hraniční části chyceno 11 500 narušitelů hranic. Číslo, které uvedl hlavní poradce pro vnitřní bezpečnost předsedy vlády, pociťují Maďaři na jihu na vlastní kůži, píše Pest Guys .

Celkový počet obyvatel Majdány-Rábé není o mnoho vyšší než 200 lidí, podle místních obyvatel je však průměrný počet nelegálních migrantů ve vesnicích dvojnásobný. A místní obyvatelé musí žít s tím, že migranti ničí všechno, a také se zvýšil počet vloupání.

POŠKOZENÝ JE NEJEN SOUKROMÝ MAJETEK, ALE I BUDOVY OBCE, NAPOSLEDY BYL TÉMĚŘ ZAPÁLEN KULTURNÍ DŮM.

Migranti používají záludná, nepravidelná a život ohrožující řešení pro připojení elektřiny i do domů, kde ji předtím kotvil majitel. Elektřina je pro ně tak důležitá, protože považují svůj telefon za nejdůležitější, takže není překvapením, že mnoho z nich má kvalitní a drahá zařízení.

Ve zprávě migranti bez zábran hovořili o tom, jak naplánovat zcela nelegální přechod hranic. Podle jejich vlastních prohlášení je obtížné překročit maďarsko-srbskou hranici, ale na rumunsko-srbském úseku mají mnohem jednodušší úkol. Poté se pokusí dostat do Maďarska.
Migranti mají také své vlastní peníze, protože v této oblasti jsou silně zastoupeny i azylové organizace, které často podporuje György Soros.

PRACOVNÍCI REPORTÉRA SE SETKALI TAKÉ SE ZÁSTUPCI NEVLÁDNÍCH ORGANIZACÍ, KTEŘÍ UTEKLI PŘED KAMEROU. MÍSTNÍ OBYVATELÉ BYLI OPAKOVANĚ SVĚDKY ROZDĚLOVÁNÍ PENĚZ MIGRANTŮM V OBÁLKÁCH.

Vzhledem k omezením způsobeným koronavirem je obtížné cestovat po celém světě, kromě předchozích dokumentů jsou vyžadovány všechny druhy podpůrných dokumentů, testů nebo dokonce karanténa. Stovky tisíc lidí současně procházejí Evropou v těchto okamžicích, aniž by věděli, odkud pocházejí nebo jak se jmenují. Jak říkají, nezastaví je koronavirus.