Skupina křesťanské podpory varuje, že náboženské menšiny čelí rostoucí hrozbě digitální perzekuce

Open Doors , hlídací pes pronásledování a skupina na podporu křesťanů, varoval, že náboženské menšiny jsou terčem digitálních platforem po celém světě a že čelí „orwellovské existenci“.

Čínské represe vůči ujgurské muslimské menšině (Creative Commons)
Čínské represe vůči ujgurské muslimské menšině (Creative Commons)

V nedávné zprávě Open Doors zdůraznil, že sledovací technologie a monitorování sociálních médií národními státy spolu s digitální cenzurou a dezinformacemi jsou technologické nástroje používané k nátlaku a kontrole marginalizovaných komunit.

Společnost Open Doors, která dodává Bible, školí církevní vůdce a nabízí podporu a nouzovou pomoc křesťanům v regionech, které jsou uzavřené nebo nepřátelské vůči křesťanské víře, zveřejnila zprávu ve spolupráci s University of Birmingham a University of Roehampton v Anglii.

Zpráva s názvem  Digitální perzekuce: Nová hranice svobody náboženského vyznání nebo přesvědčení  byla zveřejněna 5. července na první mezinárodní ministerské konferenci Spojeného království o svobodě vyznání nebo přesvědčení v Londýně.

„Sledujeme, jak davy a teroristické skupiny po celém světě využívají digitální platformy, aby zesílily svou kontrolu nad náboženskými menšinami,“ řekl David Landrum, ředitel advokacie a médií pro Open Doors UK. „Nejvíc šokující je, že vlády před tím zavírají oči, nebo dokonce aktivně podporují násilné, represivní chování.“

Poukázal na to, že „ všechny formy digitální perzekuce rostou děsivým tempem a zanechávají potenciální vymahače daleko za sebou“.

Zpráva se zmiňuje o rozšířeném používání sledovací technologie k útokům na náboženské komunity v Číně a roli online dezinformací při podněcování agrese vůči náboženským menšinám v Indii.

Zpráva také zdůrazňuje, jak je digitální pronásledování na vzestupu v zemích Afriky a Asie. Zpráva uvádí, že v Myanmaru online příběhy ohrožují křesťany a další menšiny tím, že je obviňují ze šíření COVID-19. A v Libyi určité skupiny monitorují internet a zaměřují se na lidi, kteří mají přístup k online křesťanským zdrojům. A navzdory těmto obavám vlády a technologické společnosti nedělají pro řešení hrozeb jen málo nebo vůbec nic.

Například nová technoscape pronásledování viditelně chyběla v nejnovější zprávě o lidských právech britského úřadu pro zahraniční věci, společenství a rozvoj .

Za zmínku a jako další důkaz tohoto opomenutí se Elizabeth Trussová, ministryně zahraničí, Commonwealthu a rozvojových záležitostí, ve svém hlavním projevu na britské konferenci 5. července nezmínila o digitální perzekuci .

Kromě naléhání na britskou vládu, aby učinila výzkum a činnost v oblasti digitální perzekuce prioritou, společnost Open Doors doporučuje vládě, aby spolupracovala s mezinárodními institucemi na formulování etických norem týkajících se výroby a vývozu sledovacích technologií.

Mezi další doporučení zprávy patří výzva, aby digitální společnosti a platformy sociálních médií podnikly kroky v boji proti online dezinformacím a odolávaly požadavkům autoritářských vlád na cenzuru, a tím podporovaly lidská práva a občanské svobody.

Sam Brownback, bývalý americký velvyslanec pro mezinárodní náboženskou svobodu, v předmluvě ke zprávě varoval, že čínské úřady proměnily Sin-ťiang, jedinou čínskou provincii s muslimskou většinou, na „laboratoř“ „technologického útlaku“.

„Tamní Ujgurové se účinně stali marketingovým nástrojem k prodeji těchto technologií po celém světě – beta test pro virtuální policejní stát,“ napsal. V posledních letech čínské úřady uvěznily až 1,8 milionu Ujgurů ve více než 1300 koncentračních táborech s tím, že se tak stalo na základě podezření z terorismu. USA a parlamenty v Evropě a Kanadě obvinily Peking ze spáchání genocidy a zločinů proti lidskosti .

Zpráva vyzývá země, aby dosáhly shody v tom, jak se vypořádat s technologiemi, které jsou základem digitální perzekuce, a zavedly předpisy na ochranu lidí.

Brownback to označil za „určující okamžik pro země, které si cení svobody a lidských práv“.

________________

Scientologická církev od svých počátků uznává, že svoboda vyznání je základním lidským právem. Ve světě, kde konflikty často vedou k netoleranci k náboženskému přesvědčení a praktikám druhých, učinila církev již více než 50 let zachování náboženské svobody prvořadým zájmem.

Církev vydává tento blog, aby pomohla lépe porozumět svobodě náboženského vyznání a přesvědčení a poskytla zprávy o náboženské svobodě a otázkách, které tuto svobodu ovlivňují po celém světě.

Zakladatelem scientologického náboženství je L. Ron Hubbard a pan David Miscavige je církevním vůdcem náboženství.

Pro více informací navštivte scientologické webové stránky nebo Scientologickou televizi .