Missouri ukončí domácí program testování COVID jen pár měsíců po propagaci jeho zavedení

Missouri ukončí domácí program testování COVID jen pár měsíců po propagaci jeho zavedení
Missouri ukončí domácí program testování COVID jen pár měsíců po propagaci jeho zavedení

Občanům Amerického státu Missouri se doporučuje používat testy distribuované vládou před ukončením zpracování po 31. březnu.
Missouri s odvoláním na pokles testování ukončuje program, který obyvatelům nabízel domácí testování PCR na COVID-19.

Testovací program, který začal v květnu 2021, nabízí občanům státu Missouri bezplatné testy prostřednictvím pošty. Testy jsou poté zpracovány laboratoří, a výsledky poskytnuty do 72 hodin.

Tento program skončí po 31. března 2022, podle úředníků ministerstva zdravotnictví a služeb pro seniory, kteří uvedli, že testy by měly být použity ihned nebo před šestiměsíčním datem vypršení platnosti.

Testy jsou do té doby stále k dispozici k objednání. Úředníci říkají, že testy PCR by se měly používat nejen pro symptomatické osoby, ale také pro pravidelné sledování, zejména pro ty, kteří přicházejí do styku se zranitelnými lidmi nebo v davech.

Většina aktivit programu se podle tiskové zprávy DHSS odehrála v lednu, kdy státní úředníci vyzvali obyvatele, aby toho využili. Kvůli omezeným zásobám však stát původně požadoval, aby testy používali pouze lidé s příznaky COVID-19.

Americké ministerstvo zdravotnictví program v lednu nakrátko pozastavilo kvůli poptávce, která převyšovala kapacitu.

Počet testů prováděných v Missouri výrazně klesl – z vrcholu více než 200 000 testů PCR týdně na začátku ledna na něco málo přes 50 000 za týden na začátku března.

Procento testování vykazujících pozitivní výsledky kleslo na 3,1 %, což je podle státních údajů nejnižší míra pozitivity v Missouri od doby, kdy bylo testování dostupné.

Průměrné potvrzené případy klesly v Missouri pod 200 za den, čímž se míra případů vyrovnala celostátnímu průměru.

Úředníci Amerického ministerstva zdravotnictví také uvedli, že rozhodnutí ukončit domácí program ovlivnila také zvýšená dostupnost možností testování.

Několik místních vlád a dalších organizací, včetně Kansas City, Missouri a University of Missouri-Kansas City, nabízí členům komunity na různých místech v oblasti metra bezplatné testování PCR.

Na začátku ledna úředníci uvedli, že státní domácí program bude pokračovat, dokud to federální financování dovolí.