Joachim Olsen – Dánští libertariáni svádějí voliče na Pornhubu

Dánský libertariánský politik Joachim Olsen
Dánský libertariánský politik Joachim Olsen

S blížícími se dánskými všeobecnými volbami dne 5. června našel libertariánský politik Joachim Olsen chytrý způsob, jak získat srdce a mysl svých kolegů Dánů – umístěním reklamy na kampaň na Pornhub, populární web pro dospělé.

Online bannery Liberální aliance, které vidí uživatelé Pornhubu, nyní obsahují usměvavého 41letého politika s titulkem: „Až skončíte s jackpotem, hlasujte pro Jokkeho [milujícího Joachima]!“

„Musíme být tam, kde jsou Dánové,“ vysvětlil Joachim Olsen v rozhovoru pro dánský deník Politiken.

Pornhub umožňuje cílené reklamy na základě zájmů veřejnosti. Olsen se rozhodl umístit svou reklamu do kategorie „měkké“ s tím, že se on a jeho kampaň „pokusili zasáhnout tam, kde jsou Dánové nejvíce“.

Olsenova neortodoxní kampaň mu pomohla posílit jeho profil, protože jeho přiznání shromáždilo přes 1400 lajků a tuny komentářů, pozitivních i negativních.

„Joachime, tohle není nic menšího než skvělé!“ napsal jeden komentující.

Tento trik ocenili dokonce i političtí rivalové Liberální aliance.

„Jediná věc, která mě štve, je, že jsem nebyl první, komu se to povedlo,“ přiznal Anders Stjernholm ze zelené strany Alternative.

Jiní však byli mnohem méně vstřícní. „Špatný vtip pro lidi s klaunským postojem k demokracii,“ řekl jeden člověk.

41letý Joachim Olsen je bývalý Dánský koulař světové třídy. S deseti mezinárodními finále za sebou má Olsen nejdelší šňůru účastí ve finále na olympijských, světových a evropských šampionátech mezi vrhači. V roce 2011 byl zvolen do dánského parlamentu.

Liberální liberální aliance je se 7,5 procenty hlasů nižší stranou ve vládě vedenou konzervativně-liberální stranou Venstre. Její platforma je založena na ekonomickém liberalismu, snížení daní a redukci sociálních programů.

Zdroj: https://www.chinadaily.com.cn/a/201905/24/WS5ce75ae0a3104842260bd973.html