JÁMA PAMĚTNICE Petr Blažek

cenzura facebook
cenzura facebook
Napsal Petr Blažek
JÁMA PAMĚTNICE

Petr Blažek
Petr Blažek

Facebook mi dnes smazal příspěvek, ve kterém jsem napsal o vzpomínkách Pavla Beneše, bývalého spolužáka Petra Pavla z kurzu pořádaného komunistickou vojenskou rozvědkou. Publikovány byly na portálu Novinky.cz. V přispěvku nebylo jediné vulgární slovo, byly tam pouze citáty, odkaz na článek a moje hodnocení jejich věrohodnosti podle archivnich pramenů. Článek sdílelo hodně lidí, proto vysvětluji, proč najednou zmizel.

Je to vůbec poprvé, kdy mi Facebook něco smazal, ale podobný přístup mi vadil už v minulosti v jiných analogických případech.
Takovéto zasahovaní soukromé firmy do debaty o prezidentských kandidátech ukazuje, že je na místě přemýšlet, jak nastavit ze strany státu podmínky podnikání pro firmy provozující sociální sítě tak, aby z nich nebyly proslulé jámy pamětnice jako z Orwellova románu 1984.
jak je vytvářen ohromný zisk pro pár lidí a otroctví pro většinu
jak je vytvářen ohromný zisk pro pár lidí a otroctví pro většinu
A je to pro mne také impuls, abych se věnoval komunistické minulosti Petra Pavla daleko intenzivněji.
Pokud někdo máte zkušenost, jak komunikovat s Facebookem při stížnosti na jejich postup, budu vděčen za pomoc.
Vás příspěvek porušuje naše zásady komunity týkající se spamu
Vás příspěvek porušuje naše zásady komunity týkající se spamu
cenzura facebook
cenzura facebook

„Je to vůbec poprvé, kdy mi Facebook něco smazal, ale podobný přístup mi vadil už v minulosti v jiných analogických případech. Takovéto zasahovaní soukromé firmy do debaty o prezidentských kandidátech ukazuje, že je na místě přemýšlet, jak nastavit ze strany státu podmínky podnikání pro firmy provozující sociální sítě tak, aby z nich nebyly proslulé jámy pamětnice jako z Orwellova románu 1984,“ uvedl Blažek s odkazem na „paměťové díry“, ve kterých končí v dystopickém románu 1984 všechny informace, které jsou pro vládnoucí vrstvu nepohodlné.

„Je to pro mne také impuls, abych se věnoval komunistické minulosti Petra Pavla daleko intenzivněji,“ dodal Blažek.

Na zmizení příspěvku upozornila i organizace Společnost pro obranu svobody projevu. „FB cenzuruje ve prospěch generála Pavla?“ ptá se organizace rétoricky.