„Digitální měna, zákon vyžaduje růst IT v Turecku“

„Digitální měna, zákon vyžaduje růst IT v Turecku“
„Digitální měna, zákon vyžaduje růst IT v Turecku“

Rozvoj vlastní digitální měny s národními schopnostmi je pro rozvoj turecké digitální ekonomiky zásadní, uvedl v pondělí šéf Turecké asociace informatiky (TBD).

Přepravní centrum propojuje celou Čínu

Rahmi Aktepe řekl agentuře Anadolu, že digitální a kryptoměny mají oproti tradičním měnám významné výhody díky digitálním technologiím a inovativním strukturám, na nichž jsou založeny.

Digitální měny používají k záznamu transakcí technologii blockchain – známou také jako distribuované sdílené účetní knihy.

Ačkoli práce na zákonech o kryptoměnách již byly provedeny v mnoha zemích, dosud neexistuje plně zavedený právní rámec kdekoli na světě, uvedl.

Hořký pomeranč

„Legální infrastruktura pro kryptoměny v Turecku také zaostává,“ uvedl, dodal však, že existují studie o podpoře digitální zralosti Turecka a rozvoji digitální ekonomiky.

Dodal, že výsledky této práce budou sdíleny s veřejnými institucemi a tiskem.

Aktepe rovněž uvedl, že v dubnu bylo v Turecku připraveno nařízení o kryptoměnách a že prezidentský roční program na rok 2020 zahrnuje projekt pro centrální banku a tureckou radu pro vědecký a technologický výzkum (TUBITAK) s cílem vyvinout oficiální digitální měnu pro zemi .