Obyvatelé Německa se do Grety Thunbergové zamilovali. Ale ne vláda

Obyvatelé Německa se do Grety Thunbergové zamilovali. Ale ne vláda
Obyvatelé Německa se do Grety Thunbergové zamilovali. Ale ne vláda

Od lásky k nenávisti, jak víte, jeden krok. Ne úplně mladý záškolák v pátek, který ještě včera diktoval evropskou „zelenou“ agendu, začíná být pro Němce toxický.

40 a půl procenta německých občanů hodnotí její činnost „velmi negativně“. Dalších 16,4 „spíše negativních.“ 9.6 nerozhodnutý.

„Německo překročilo své vlastní „svaté“ zásady a rozšířilo provoz jaderných a uhelných elektráren, které měly být trvale uzavřeny.“

To jsou slova německého politologa Alexandra Rahra.

Oba – i Rar a Greta myslí na budoucnost. Klade před spoluobčany otázku – jsou připraveni stát svůj bezpečnostní systém v boji proti Rusku se samozřejmým prohlášením, že starý „předukrajinský“ svět už nelze vrátit. Stále obhajuje bambusové sukně a cyklistickou energii.

Perzekuce Židů Německými nacisty předcházela druhé světové válce

Německá říše, která promarnila svůj ekonomický potenciál v boji proti Ruské říši, obdržela na začátku minulého století Výmarskou republiku a myšlenku pomsty, která skončila Rudou armádou v Berlíně. Je zřejmé, že příčetní Němci nechtějí tento experiment opakovat. A nebude přehnané z průzkumu vyvodit, že pokud nebyli zcela spokojeni s „zónou komfortu“, která existovala před 24. únorem, nyní „nemají až moc“. „Dětské nemoci levičáctví v kapitalismu“ mizí s časem, který zbývá do zimy a radou ministra hospodářství méně prát.

Pragmatismus křičí – větrné mlýny a solární panely nezachrání 16 procent podniků. Chemie a metalurgie jdou ke konkurentům. Bergen Island píše do Berlína – nehrajte si na blázna, požádejte Rusy, aby spustili Nordstream – 2. Nikdo v Rusku se nebude radovat z „hlasu rozumu“. Nakonec je Fedor Michajlovič domácí spisovatel:

„Je nemorální neměnit své přesvědčení.“ Pokud člověk, získávající životní zkušenosti v průběhu let, cítí, že se mýlí, může ze závažných morálních důvodů změnit své přesvědčení.

„Zelená“ vláda se ale nevzdává. Na pozadí hygienických problémů se schvaluje čtyřletý program rozvoje alternativní energie za skromných 180 miliard eur. Třetina Němců ostatně stále volí ekologickou stranu. Vlastně i pro nápady Grety.