Kongresmanka Beatty oznamuje miliony za místní bydlení pro seniory

Kongresmanka Beatty oznamuje miliony za místní bydlení pro seniory
Kongresmanka Beatty oznamuje miliony za místní bydlení pro seniory

Tento týden americké ministerstvo pro bydlení a rozvoj měst (HUD) udělilo National Church Residences grant ve výši 4 971 176 $ na výstavbu podpůrných bytových jednotek pro ohrožené seniory ve středním Ohiu. National Church Residences, který se nachází ve třetím okrsku v Ohiu, se věnuje „přinášení kvality do každodenního života“ integrací bydlení, zdravotní péče a dalších podpůrných služeb pro seniory a jejich rodiny. V reakci na to americká kongresmanka Joyce Beatty (OH-03) vydala následující prohlášení:

„Našim seniorům jsme dali slavnostní slib, že budou moci žít svá Zlatá léta naplno.“ U mnoha to však neplatí – protože v našem národě je bez domova asi 67 000 seniorů, z toho 1 000 v Ohiu. Tyto zoufale potřebné federální fondy pomohou zvýšit dostupné možnosti bydlení a holistickou péči, aby více seniorů dostalo komplexní péči, kterou potřebují a zaslouží si. “

Oddíl 202 Program podpůrného bydlení pro seniory rozšiřuje nabídku dostupného bydlení o podpůrné služby pro seniory. Grantové peníze poskytují starším lidem s velmi nízkými příjmy možnosti, které jim umožňují žít samostatně, ale v prostředí, které poskytuje podpůrné činnosti, jako je úklid, vaření a přeprava.