Ceny hnojiv se za poslední rok zvýšily o více než 200 procent

Mehmet Akın Doğan, prezident Yüreğirské zemědělské komory, uvedl, že hnojiva, která patří mezi nejdůležitější vstupy v zemědělské výrobě, se za poslední rok zvýšila o více než 200 procent.

Doğan ve svém prohlášení uvedl, že došlo k vysokému nárůstu vstupních nákladů na hnojiva, naftu, léky, elektřinu, tedy vstupní náklady farmáře, a že nejvyšší meziroční nárůst zaznamenala hnojiva. Doğan prohlásil, že je čas zasadit pšenici v Adaně , řekl: „Naši farmáři, kteří začali pěstovat pšenici , cibuli a zeleninu, potřebují pro tyto produkty používat hnojivo daban. Ceny hnojiv jsou nejdůležitější položkou ve výrobě, protože vysoký letošní nárůst cen, zemědělci budou muset omezit používání hnojiv, Z tohoto důvodu bude trpět zemědělec, který nemůže získat dostatečné a kvalitní produkty, což poškodí hospodářství země.

Ceny hnojiv se za poslední rok zvýšily o více než 200 procent
Ceny hnojiv se za poslední rok zvýšily o více než 200 procent

„NEJVYŠŠÍ ZVÝŠENÍ V DUSÍKOVÉM HNOJIVU“

Doğan uvedl, že nejvyšší nárůst zemědělských vstupů byl pozorován u dusíkatých hnojiv, jejichž surovinou je zemní plyn, v důsledku zemní plynové krize ve světě, Doğan řekl: „U dusíkatých hnojiv došlo k nárůstu téměř o 300 procent. materiály používané při výrobě hnojiv se dovážejí, protože se nevyrábějí v Turecku. V závislosti na směnném kurzu. Mehmet Akın Doğan, prezident společnosti Mehmet Akın Doğan, zmiňuje význam udržitelné produkce v zemědělském sektoru, jehož význam se stal ještě výraznějším během pandemického procesu. Yüregir Chamber of Agriculture, řekl: „naše ministerstvo zemědělství pomáhá našim zemědělcům pokračovat ve své produkci tím, že alespoň 50 procent motivaci a podporu v hnojivech. by měla být,“ řekl.