Byla oznámena reaktivace cukrovaru Santa Elena ve Venezuele

Předpokládá se také rafinace surového cukru
Předpokládá se také rafinace surového cukru

Očekávají, že v cukrovaru Santa Elena vyrobí 25 000 až 30 000 tun cukru

Guvernér Portuguesy, Primitivo Cedeño, oznámil zahájení oprav cukrovaru Santa Elena v Agua Blanca, aby jej znovu aktivoval příští rok v prosinci a zaručil pěstitelům cukrové třtiny v této oblasti zpracování sklizně během sklizně 2022–2023.

Potvrdil, že regionální vedení přijalo „závazek a velkou výzvu“ spustit mlýn, jehož nefunkčnost ohrozila výrobu v oblasti vlivu zavlažovacího systému Las Majaguas kvůli vysokým nákladům, které způsobila. malým a středním zemědělcům přenos třtiny do jiných závodů.

Uvedl, že regionální exekutiva přispívá 50 % zdrojů, které jsou potřebné pro mezinárodní nákupy závodu, „vstupy, které si průmysl zaslouží a nejsou zde, vláda vynaložila úsilí a získala zdroje k získání jsou mimo zemi“.

Kromě toho upřesnil, že byla podepsána dohoda se společností Pdvsa Ethanol, která umožnila dodávky vstupů a vybavení pro pokrok v práci, zatímco ministerstvo zemědělství a půdy dalo regionální vládě k dispozici některé vybavení, které má Venezuelská cukrovarnická společnost, takže že „rostlina se spustí, když ji potřebujeme“.

Cedeño uvedl, že cílem je vyrobit v příští sklizni 25 000 až 30 000 tun cukru v mlýně a s třtinou malých a středních producentů z Las Majaguas.

Strategická aliance pro obnovení výroby cukru

Pro provedení oprav v elektrárně Santa Elena byla vytvořena strategická aliance mezi vládou a Národní exekutivou zastoupenou zemědělským úřadem a byl vytvořen tým se zástupci obou stran.

Krajský prezident ujistil, že tato instance bude aktivována od tohoto úterý, abychom spolu s technickým personálem „prověřili, jak probíhají mezinárodní nákupy, kolik si musíme vyhradit na výplatu měsíčních mezd zaměstnanců, co máme koupit a vytvořit nejpřísnější plán údržby v oboru“.

Požádal o kancelář v továrně, kam by chodil alespoň jednou týdně a osobně „viděl, jak si závod vede, jak jsou na tom čísla, kontrolovat a sledovat“.

Cedeño dodal, že závodu přidělil dva autobusy jako půjčku, aby zaručil dopravu pracovníkům a zaměstnancům, kterým poděkoval za důvěru a požádal o motivaci, protože „v krátké době musíme vyrábět cukr. Tuto společnost musíme vybudovat.“

Směrem ke komplexnímu cukrovaru

Portugalský prezident zdůraznil, že s obnovou mlýna se počítá s konsolidací „integrálního závodu“, ve kterém se kromě příjmu a mletí třtiny z Las Majaguas rafinuje surový cukr. „To je návrh.“

Argumentoval tím, že oba procesy jsou nezbytné pro zaručení produktivity závodu po celý rok a s tím i ekonomické stability jak průmyslu, tak zavlažovacího systému Las Majaguas.

„První věc, kterou musíme udělat, je namlít hodně třtiny a druhá je hodně hledat rafinaci, aby průmysl fungoval, drtil třtinu všech výrobců a také ji zušlechťoval,“ řekl.

Cukrovarnický průmysl Santa Elena, obnovený venezuelským státem v roce 2010 poté, co bylo zjištěno hromadění více než 4 000 tun cukru v jeho skladech a bylo potvrzeno páchání různých ekologických trestných činů, byl již dříve terčem oprav a úprav, zejména v prostorách mlýna, továrny, třtinových stolů a kotlů.