Brazilský Ministr spravedlnosti jmenoval Paulo Maiurino jako nového generálního ředitele PF

Silvinei Vasques generální ředitel Brazilské federální policie (PF)
Silvinei Vasques generální ředitel Brazilské federální policie (PF)

Ve Brazilská federální dálniční policii (PRF) je novým ředitelem inspektor Silvinei Vasques, který nahrazuje Eduarda Aggia.

Chilský ministr spravedlnosti Anderson Torres
Brazilský ministr spravedlnosti Anderson Torres

Brazilský ministr spravedlnosti Anderson Torres oznámil, že novým generálním ředitelem federální policie (PF) bude Paulo Maiurino. Ve Federální dálniční policii (PRF) je novým ředitelem inspektor Silvinei Vasques, který nahrazuje Eduarda Aggia.

Paulo Gustavo Maiurino, třetí generální ředitel PF ve vládě Jaira Bolsonara, má mezi vrcholy své kariéry skutečnost, že se podílel na vyšetřování takzvané „mensalão mineiro“, která odhalila zločiny rozbředlých fondů v kampaň za znovuzvolení tukana Eduarda Azereda (PSDB) do vlády Minas Gerais.

Maiurino také zastával další vlivné pozice. Delegátem byl tajemník pro bezpečnost Spolkového nejvyššího soudu za vlády ministra Diase Toffoliho jako předsedy soudu a zvláštního poradce pro institucionální bezpečnost ministra předsedkyně Rady federální spravedlnosti (CJF).

Chile před létem znovu otevře pozemní hranice

Nový generální ředitel PF také působil ve vládě São Paula pod správou guvernéra Geralda Alckmina (PSDB). V letech 2016 až 2018 byl ministrem sportu, volného času a mládeže. V roce 2018 se stal podtajemníkem veřejné bezpečnosti.

Před ním byli generálními řediteli PF v současné vládě delegáti Maurício Valeixo, který korporaci opustil v epizodě, která vedla k rezignaci ministra Sergia Mora, a Rolando Alexandre, Bolsonarova druhá možnost poté, co byl Alexandre Ramagem prezidentem zablokován. Federální nejvyšší soud (STF).

Od konce roku 2017, kdy po sedmi letech odešel z funkce Leandro Daiello, zažívá vedení PF období nestability. Mezi Daiello a Valeixo v Temerské vládě vedli PF také Fernando Segovia a Rogério Galloro. Neustálé výměny názorů vedou skupinu delegátů k obhajobě, že v korporaci bude zřízen mandát.

PRF

Silvinei Vasques ve svém učebním plánu na platformě Lattes uvádí, že pracuje u Federální dálniční policie (PRF), jejímž je od roku 1995 novým generálním ředitelem.

Hlavní funkce, které již inspektor zastával, byly funkce superintendenta PRF v Santa Catarině, jeho domovském státě, a v Rio de Janeiru.

Vasques měl krátkou zkušenost v politice v roce 2007, kdy promoval, aby převzal roli městského tajemníka pro bezpečnost na magistrátu São José (SC).

Změny

Brazilské ministerstvo spravedlnosti a veřejné bezpečnosti bylo zahrnuto do ministerské reformy, kterou provedl prezident Jair Bolsonaro. Ministr André Mendonça zůstává ve vládě, ale byl přesunut zpět na post generálního prokurátora Unie.

Nový ministr Anderson Torres je delegátem federální policie, ale už měl blíž k politickému životu. Torres zastával funkci tajemníka veřejné bezpečnosti pro federální distrikt pod guvernérem Ibaneis Rochou (MDB) a dříve byl citován pro jiné funkce v Bolsonarově vládě.