Brazilský fond biologické rozmanitosti (Funbio) | Brazilský fond biologické rozmanitosti

Brazilský fond biologické rozmanitosti (Funbio)
Brazilský fond biologické rozmanitosti (Funbio)

Funbio, založen v roce 1996 jako finanční mechanismus pro brazilskou implementaci Úmluvy OSN o biologické rozmanitosti (CBD), je nevládní organizace s více než 20 lety zkušeností s řízením a distribucí finančních prostředků pro stovky projektů, investic a chráněných oblastí v Brazílii. Funbio spolupracoval s brazilskou vládou na projektech včetně chráněných oblastí Amazonského regionu (ARPA), největší světové iniciativy na ochranu tropických pralesů na světě, Národního projektu integrace biodiverzity veřejného a soukromého sektoru (Probio II) a Fondu na ochranu lesů v Atlantiku.

K dnešnímu dni Funbio spravovala aktiva projektu v hodnotě více než 600 milionů USD a intenzivně spolupracovala jak s místními nevládními organizacemi, tak s hlavními dárci, jako jsou GEF, USAID, EU a soukromé společnosti. Funbio podpořilo více než 280 projektů z více než 200 organizací. Funbio podpořilo více než 310 chráněných oblastí o rozloze 67 milionů hektarů půdy a oceánů. Většina této chráněné země se nachází v Amazonii.

Jako partner iniciativy 20×20 Funbio propaguje a provádí obnovné projekty v Brazílii, včetně:

– Amazonia Live, jejímž cílem je použít techniku ​​míchání semen („muvuca“) k zasazení milionu stromů kolem pramenů a pramenů řeky Xingu v Mato Grosso.

Brazilský fond biologické rozmanitosti (Funbio)
Brazilský fond biologické rozmanitosti (Funbio)

– REDD+ Early Movers, který podpoří environmentální regularizaci produktivních vlastností a podpoří obnovovací hodnotový řetězec ve státě Mato Grosso.

– Sustainable Celluloid Chain Project, zaměřený na podporu zdokonalování rozsáhlého monitorování obnovy a technologií ve státě Espírito Santo spolu s TNC.

– Lesní hospodářství, projekt ve státě Pará, který zahrnuje obnovu, agroekologii, agrolesnické systémy a lesní hospodářství.

– Forestry Innovation, projekt, jehož cílem je navrhnout finanční mechanismus na podporu sociálně-ekonomického rozvoje území obklopujícího vodní elektrárnu Jirau na základě různých kapitol lesnického cyklu, jako jsou: obnova, zalesňování a těžba dřeva a ne -těžba lesního hospodářství.

– Podpora Amazon Restoration Alliance ve spolupráci s Conservation International.