Alexander: Další pomoc je na cestě k více než 85 000 malým podnikům v Tennessee a jejich zaměstnancům

Lamar Alexander
Lamar Alexander

Americký senátor Lamar Alexander (R-Tenn.) Dnes vydal následující prohlášení poté, co Senát schválil zákon o flexibilitě programu ochrany výplaty – dvoustrannou legislativu, kterou podporoval a která poskytuje program ochrany výplaty (PPP) další flexibilitu pro více než 85 000 malých podniků v Tennessee obdrželi prostřednictvím programu odpustitelné půjčky.

„K 30. květnu schválila správa malých podniků půjčky ve výši více než 8,8 miliardy USD pro 85 600 podniků v Tennessee.“ V současné době mají podniky na utrácení peněz pouze osm týdnů, což mnoho majitelů podniků v Tennessee prohlásilo, že není dost dlouho na to, aby překlenuli ekonomickou propast vytvořenou vypuknutím COVID-19, “uvedl Alexander. „Poskytnutí úvěrů podnikům 24 týdnů, aby lépe využily půjčky, lépe odráží výzvy skutečného světa, kterým malé podniky čelí, a mělo by pomoci malým podnikům v Tennessee udržet více pracovníků.“

Zákon o flexibilitě programu Paycheck Protection Program (PPP) poskytuje malým podnikům větší flexibilitu při používání PPP půjček. Návrh zákona ztrojnásobuje dobu, po kterou musí malé podniky tyto prostředky použít, a prodlužuje lhůtu pro podání žádosti o PPP půjčku malým podnikům z 30. června 2020 na 31. prosince 2020.

Alexander podpořil zákon CARES, který vytvořil Program ochrany výplat. Alexander uvedl, že program poskytuje rozsáhlou úlevu, aby zaměstnanci mohli nadále vyplácet výplaty.