Aleksandar Vučić: 4000 delegátů bude volit nové vedení Srbské pokrokové strany

Aleksandar Vučić: 4000 delegátů bude volit nové vedení Srbské pokrokové strany
Aleksandar Vučić: 4000 delegátů bude volit nové vedení Srbské pokrokové strany

V sídle SNS v Novém Bělehradě se dnes konalo zasedání předsednictva Srbské pokrokové strany (SNS).

Zasedání operačně-politického stranického orgánu se zúčastnil i předseda strany Aleksandar Vučić, který vystoupil po zasedání.

„Podařilo se nám nasbírat přesně 20 000 kusů různých zbraní. To je největší úspěch a ta akce pokračuje v neutuchajícím tempu. To už není zanedbatelné množství zbraní. Pro tolik zbraní a pro milion kulek jsme dnes bezpečnější,“ uvedl. “ zdůraznil Vučić.

Dodal, že jednali o situaci v Kosovu.

„Existuje plán, kterým se snaží Srbsku a Srbům sdělit, že poslouchali prezentaci o návrhu statutu CSM. Základem je, že je velmi dobře známe a že nikdy nic neudělají,“ řekl. řekl.

„Udělali jsme všechny přípravy. Nové vedení strany bude v Kragujevaci volit 4000 kandidátů. Vždy se ví, kdo je stranou, která nejčastěji hájí zájmy občanů Srbska. Sedmadvacátého rozhodnou, zda SNS chce vstoupit do nového hnutí, které vznikne. Ukážeme lidem, co jsme dokázali,“ řekl o SNS.

Aleksandar Vučić: 4000 delegátů bude volit nové vedení Srbské pokrokové strany
Aleksandar Vučić: 4000 delegátů bude volit nové vedení Srbské pokrokové strany

Velké shromáždění 26. května

„Není to shromáždění SNS, není to proti shromáždění, protože na ten den nejsou naplánována žádná další shromáždění. Poslední takové shromáždění bylo 19. dubna 2019. Je to shromáždění pro všechny lidi, obyčejné i dobré lidi.“ Srbska, kterých se dotýká vše, co se stalo asi před 10 dny a hledají východisko pro naši zemi. Toto není protestní shromáždění, toto nesmí být shromáždění nenávisti. Myslím, že za to vděčíme našim děti, rodiny, budoucnost. Musíme Srbsku ukázat cestu vpřed, udělat z něj shromáždění naděje a ujistit Srbsko, že nejen přežije, ale že bude moci postupovat ještě rychleji,“ řekl Vučić.

Dodal, že toto velké setkání začíná v 19:00.

Po jednání prezident Srbska hovořil o krocích opozice a důležitých principech demokracie.

„Bude více lidí než 19. dubna“

Vučić řekl, že na shromáždění by nikdo neměl chodit, pokud ho k tomu někdo nutí.

„Mají mě rádi? Ne, nemají mě rádi. Respektuji demokracii. Uvidíte lidi, kteří přijdou. Neodvrátí hlavu ode mě ani od ostatních účastníků. Uvidíte, že bude mnohem větší počet lidí než 19. dubna, a to bylo moře, oceán lidí,“ popsal shromáždění.

„V zemi musí být pořádek. Je to symbol být před institucemi systému. Možná ten večer budou nějaká rozhodnutí týkající se těchto institucí.“

„Nikdy neopustím tuto zemi, protože jsem pro naši zemi udělal to nejlepší a nešetřil se,“ dodal a zdůraznil, že SNS nezhasne, ani kdyby prohrála volby.

„Vyzývají k atentátu na prezidenta republiky“; řekl v komentáři k výrokům opozice a poté zdůraznil, co SNS během svého vládnutí udělala.

„Je důležité, aby lidé věděli, že jejich politikou je zabíjet, zatímco naší politikou je zvát lidi na shromáždění naděje,“ uzavřel Vučić a zdůraznil, že vždy lidem věřil a děkoval jim za podporu.

Zasedání se zúčastnili nejvyšší představitelé SNS – Ana Brnabić, Miloš Vučević, Vladimir Orlić, Bratislav Gašić, Aleksandar Martinović, Petar Petković, Nikola Selaković, Tomislav Momirović, Aleksandar Šapić, Zlatibor Lončar, Maja Gojković, Siniša Mali, Nebojša Stefanović Cvetanović, Vladimir Djukanović, Zoran Djordjević, Sandra Božić, Mirsad Djerlek a další.

Mezi prvními, kdo na zasedání vystoupil, byl ministr pro státní správu a místní samosprávu Aleksandar Martinović.

Poté přijel ministr financí a místopředseda srbské vlády Siniša Mali a poté další úředníci.